Přeskočit na obsah

Novoroční běh na Svatošské skály přilákal na start rekordních více než 130 závodníků!

2014_novorocni-start

Už více než tři desítky let zahajuje sportovní rok na Karlovarsku „Novoroční běh na Svatošské skály“, který náš oddíl SK Liapor Witte pořádá nepřetržitě už od roku 1984. Závod, který před třemi desítkami let vznikl jako relaxační výběh party kamarádů po silvestrovských oslavách, tento svůj rámec už dávno přerostl a dnes patří k respektovaným „laufům“ a pravidelně láká vytrvalce z širokého okolí lázeňského města.

Přestože počet startujících se v posledních letech pravidelně vyšplhal přes stovku, tak tolik lidí, jako letos, ještě nikdy nikdo na startu neviděl. Ve středu 1. ledna 2014 na trať sedmikilometrového běhu po silnici z Doubí do Svatošek a zpátky vyběhlo celkem 128 řádně přihlášených mužů a žen a spolu s nimi další, kteří se možná nestihli přihlásit a závod absolvovali bez čísla. Byla mezi nimi i známá abertamská veteránka a pravidelná účastnice našeho Novoročního běhu Eva Hejtmánková a rozhodčí v cíli změřili čas i dalším dvěma běžcům, kteří se ale ani dodatečně nepřihlásili. Bohužel, měli bychom jich i oficiálně více jak 130, takhle je to „jenom“ 129. „Exoti“, jakými byli v minulosti Švédové či Belgičané nebo skvělý peruánský vytrvalec Escajadillo, sice letos na startu chyběli, ale byli tu běžci například z Plzně, Příbrami, Nového Strašecí a dokonce Moraváci z Brna a Tišnova

K favoritům při absenci loňského vítěze Pavla Procházky patřili český reprezentant v terénním triatlonu Honza Kubíček a Procházkův oddílový kolega z AK Sokolov Honza Sokol a slibná byla i účast velice silné skupiny veteránů v čele s letos 49letým Milanem Kožákem. Ze souboje výše jmenovaného tria vyšel vítězně Sokol, když v závěru „nadělil“ Kubíčkovi pouhých sedm vteřin, a na třetím místě potvrdil svou vynikající formu z loňska Kožák. Ženám kralovala, dá se říct tradičně, Ivana Sekyrová, která suverénně vyhrála nejenom svou kategorii veteránek, ale i absolutně.

Své síly s běžeckou elitou změřili letos ve větší míře i hráči našeho áčka a v řadách veteránů i členové realizačního týmu extraligového družstva. Do bojů o medaile nezasáhli, což se ostatně dalo čekat. Vdyť kdyby třeba Honzové Sokol s Kubíčkem nastoupili na hřišti jako debl, jistě by si odnesli kanára…